RSS
czwartek, 08 września 2016

 

ciekawe, czy wróżba się spełni bo rzeczywiście "wszystko" może się przytrafić. Wiem o tym.

Klasyka dokumentu. Mistrz. Maestro. Marcel Łoziński.

Taki film. Nigdy zbyt wiele oglądania.

 

Można wkleić w pasek zadań.

 

http://ninateka.pl/film/wszystko-sie-moze-przytrafic

12:40, mb_k
Link
poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Wielkie dzięki składam, za stan spokoju, który pozwolił mi zebrać myśli i pisać.

Polecam "Medytacje", w których jest ten tekst (już) w całości.

 

http://charaktery.eu/artykul/wszedzie-osobny

 

We środę 18 sierpnia Edward Stachury obchodziłby urodziny.

Wciąż myślami przy nim i jego dziele.

 

A tym czasem "po ogrodzie niech hula szarańcza"

"Powietrze jest, cudownie jest".

 

Odcinek tvp o Międzybożu w najbliższą środę. Pora co najmniej wczesna ale tak na razie być musi.

O pobycie w tym bardzo szczególnym miejscu - napiszę osobno.

 

Dziękuję za listy, to takie ładne z Państwa strony.

 

 

20:27, mb_k
Link
środa, 03 sierpnia 2016
wtorek, 26 lipca 2016

 

 

Bardzo miło, że łodzianie chcą mi pomóc, pomagamy sobie wzajemnie. To bardzo dobrze. Praca doktorska pisze się! Działania trwają. 

Czuj duch! 

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,20452167,lodzka-rezyserka-pracuje-nad-filmem-potrzebne-pieniadze.html

 

http://agencjagazeta.pl/zdjecia/foto/4799793d-4ff9-11e6-b72b-0017a4773452

 

 

Dziękuję PWSFTviT. Sabinie dziękuję.  Foty w dziekanacie wydziału reżyserii, ile wspomnień!, pod grafiką niesamowitego Jacka Bigoszewskiego, na malinowym fotelu, nie czerwonym. Kamerka - boska, mój Boże, jaka boska.

22:49, mb_k
Link
wtorek, 12 lipca 2016

 

 

Wspomnienie Marii Kornatowskiej. Profesoressy. Niezwykłej. W rozmowie z Rektorem PWSFTviT im. L.SCHillera w Łodzi Mariuszem Grzegorzkiem.

 

Wydana została książka, ze wspomnieniami, esejami Marii Kornatowskiej. Była barwna, pogodna, skrząca erudycją i dowcipem. Kryła w sobie tajemnicę, dotknięcie czasów - straszliwych.

 

Dziękuję za pomoc PWSFTviT, Panu Jarosławowi Czembrowskiemu, Pani Annie Zarychcie i wszystkim osobom, które wsparły ten projekt! Marcin Malatyńskim Małgorzata Kotlińska - dziękuję bardzo!

 

Zapraszam do oglądania!

 

Dwójka TVP.SA

 

00:50, mb_k
Link
piątek, 24 czerwca 2016

"LIDER" mały film o kampanii wyborczej Leszka Millera - dziękuję, ze się zgodził wtedy na ten film. Dziękuję wszyskim, któŸzy zgodzili się na wystąpienie przed naszymi kamerami! 

skopiuj i wklej w pasek zadań

https://www.youtube.com/watch?v=8nXjuyomB4o&feature=youtu.be

Moi Drodzy! Ten film "Lider" o Leszku Millerze zrealizowałam 12 lat temu, mam do niego pełne i wszystkie prawa via umowa. 
Znalazłam go na kasecie beta, zakurzonej - i obejrzałam. Sądzę, że aczkolwiek "ząb czasu" nadgryzł - warto pokazać. Niech odetchnie światłem dziennym, nie zgodzono się 12 lat temu na wyemitowanie go, żadna stacja. Choć zamówiono. Janusz Rewiński zartował w programie niegdysiejszym "Ale plama", że "to pierwszy półkownik wolnej RP". Drugi film o premierze zrealizowała pani z TVP.SA której nie znam. Ten został wyemitowany. Nie żyją dwie osoby, które zabrały głos w moim filmie, ja mogę także umrzeć w każdej chwili, jak każdy, a film w końcu przepadnie, dużo pracy, Ekipa - wspaniała. Kłaniam się, a film na youtube.

 

 

No tak, już mam sygnały, że filmu nie można obejrzeć. Ich Troje zgosili roszczenie do praw autorskich wykorzystanych w tym filmie "A wszystko to bo ciebie kocham" w związku z tym youtube zablokował możliwośc wyświetlania filmu. Naprawdę, producent filmu Andrzej Pawlinski ITAKA taką zgodę otrzymał 12 lat temu i pewnie zapomniano o tym. czy 14 lat temu, heh. Będziemy rozmawiać. Film nie będzie leżał trupem w szufladzie. 


00:19, mb_k
Link
środa, 08 czerwca 2016

 

Czyli Zydówka na końcu świata! Parafrazując...

 

 

Ohel twórcy chasydyzmu w Międzybożu Baal Szem Tova - Soniu, kvitele proszę napisz!

 

 

Obok jest malutki hotelik, tam mykwa, koszerna kuchnia, synagoga - taki pokój - i pokoje gościnne. największe "obłożenie" mają skromnutkie pokoiki z widokiem na ohel Baal Szema. Była, spałam, moc - niesłychana!

Kobieca wyprawa na Ukrainę, z kamerami, żeby pokazać jej piękno i najpiękniejsze i najważniejsze historycznie miejsca związane z chasydyzmem. To kobiety będą przede wszystkim bohaterkami odcinków, kobiety oprowadzą po zydowskim świecie wszystkich zainteresowanych. nie zabraknie także chasydów. Pokażemy ważne dla dawnej Rzeczypospolitej miejsca takie jak Okopy Swiętej trójcy, którzy o tym miejscu nie słyszał! Byłyśmy tam, widziałyśmy te miejsca, chcemy Wam je pokazać. Wybieramy się także w okolice Doniecka.

 

Cedaka (dobroczynność) jest tradycją żydowskiej obyczajowości ale przecież nie tylko żydowskiej, polski gest, wspaniałomyślność jest również tradycją, któŸa wraz z żydowską przenikała się przedwojennymi czasy.
Jeśli uznają Państwo, że warto wspierać nadal trwającą wciąż działalność Fundacji będziemy czuli się wyróżnieni. Jednoczesnie zapewniamy, że nie poprzestajemy na apelu do Państwa i cały czas usilnie staramy się o środki niezbedne dla realizacji zadań, ktorych celem byly i są wszelkie działania na rzecz jakości dialogu polsko-żydowskiego, judeo-chrześcijańskiego.
Szalom!
Bank PKO BP

 

98 1020 3378 0000 1302 0118 1999

  • Lwów, Drohobycz, Międzybóż, Berdyczów, Humań, Czerniowce i wyżej dalej!
     
 
23:47, mb_k
Link
sobota, 21 maja 2016

 

film genilany, polecam nie tylko w relacjach z matkami ale w relacjach w ogóle z tymi, których "obsadziliśmy" w naszym życiu w rolach osób ważnych lub też te osoby były dla nas ważne ale to działało stale w jedną stronę.

Paweł Łoziński

https://www.youtube.com/watch?v=qK-mFdpfHMM                                                           skopiuj i wklej w pasek zadan

 

Po prostu jest limit odsunięć,  zaniechań -istnieje taki. Jeśli ktoś go przekroczy to, jak ta dziewczyna mówi, już się nie potrzebuje matki, ojca, męża, przyjaciół, których nie było podczas naszych najważniejszych sytuacji choć może wtedy prosiliśmy ich, żeby byli, za mało ich było. etc.,  

Tak można zweryfikować osoby, które swoim postępowaniem spowodowały śmierć kontaktów. film wspaniały, dziękuję.

22:29, mb_k
Link
wtorek, 17 maja 2016

  

 

Składam ogromne  podziękowania personelowi Kliniki Neurochirurgii i Nerwów Obwodowych Szpitala WAM w Łodzi, zespołowi lekarzy, prof. Andrzejowi Radkowi, dzięki Jego natychmiastowej reakcji mogę chodzić! dr. Markowi Grochalowi, dr. Maciejowi Radkowi, wszystkim pozostałym lekarzom, ich cudowne ręce, bez wielkich słów, czynią z ludzi zagrożonych inwalidztwem - ludzi sprawnych!

 

Dziękuję Pani Pielęgniarce Oddziałowej i Paniom pielęgnującym chorych, które podłączają kroplówki, mierzą ciśnienia nam wszystkim, podają zastrzyki, cierpliwie znoszą nasze czasami bardzo różne zachowania i  bezustannie w ruchu! Dziękuję rehabilitantom! Przede mną długa rehabilitacja, nie byłaby możliwa bez interwencji chirurgicznej.

 

Za wielce humanitarne podejście do każdego pacjenta, wczucie się w jego cierpienie, profesjonalizm, nisko kłaniam się Państwu!

 

 


10:47, mb_k
Link
18 Maja (środa) w 2 programie TVP. SA o godzinie 6.30 premiera programu "Czym jest Polska Rada Chrześcijan i Żydów"
Gośćmi są panowie: Stanisław Krajewski i Bogdan Białek. Powtórzenia programu w TVPKultura oraz TVPolonia.
Trwają rozmowy na temat zmiany godziny emisji premierowej na późniejszą, bardziej sprzyjającą
recepcji tematów podejmowanych w programach.
Zapraszam!
10:25, mb_k
Link
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18